مراسمات هفتگی

دوشنبه ها ساعت 20:15

قرائت قرآن، زیارت عاشورا و سینه زنی

گرگان - انتهای سیدین 11

 • هیئت رایة العباس (ع) شهرستان گرگان | دعای سلامتی امام زمان
 • هیئت رایة العباس (ع) شهرستان گرگان
 • احساس میکنم که شبیه کبوترم... شعری از کربلایی محمد زوار

  احساس میکنم که شبیه کبوترم... شعری از کربلایی محمد زوار

 • آری، حسن ما را حسینی تربیت کرد... شعری از محمد زوار

  آری، حسن ما را حسینی تربیت کرد... شعری از محمد زوار

 • مراسم پیشواز محرم 1395

  مراسم پیشواز محرم 1395

 • فقط حیدر امیرالمومنین است . . . !

  فقط حیدر امیرالمومنین است . . . !

 • نام علی در دل من مُنجَلیست... شعری از کربلایی محمد زوار

  نام علی در دل من مُنجَلیست... شعری از کربلایی محمد زوار

 • هرکس که شد غلام تو با احترام شد... شعری از کربلایی محمد زوار

  هرکس که شد غلام تو با احترام شد... شعری از کربلایی محمد زوار

 • هميشه تميز و آراسته باش . . . !

  هميشه تميز و آراسته باش . . . !

 • ولی پایان صَفر کاش که مشهد باشم... شعری از کربلایی محمد زوار تقدیم به امام رضا ع

  ولی پایان صَفر کاش که مشهد باشم... شعری از کربلایی محمد زوار تقدیم به امام رضا ع

رَفَعَ اللهُ رأیَةُ العبّاس

مصاحبه "گلستان ما" با محمد زوار/ مسئولین فرهنگی حمایتی از هیئت آنلاین نکردند
مصاحبه "گلستان ما" با محمد زوار/ مسئولین فرهنگی حمایتی از هیئت آنلاین نکردند

طراح وب سایت هیئت آنلاین گفت: برای معرفی این مجموعه به مجموعه های مختلف فرهنگی مراجعه کردیم ولی تاکنون حمایت خاصی از طرف این دستگاه های فرهنگی برای توسعه این مجموعه انجام نشده است.

به گزارش گلستان ما؛ محمد زوار یکی از جوانان فعال در عرصه فرهنگی مذهبی گلستان است که فعالیت خود را در مسائل فرهنگی از 9 سالگی آغاز کرده و همچنین 16 سال در زمینه مداحی و 8 سال نیز تجربه در زمینه شعر آئینی دارد و در این زمینه از محضر اساتیدی چون استاد سازگار ، حسینی و بیابانکی بهره جسته است.

وی که فارغ التحصیل رشته کامپیوتر–نرم افزار است، افزود: در کنار فعالیت های فرهنگی و هنری در رشته تخصصی خود هم فعالیت دارد و در موسسات آموزشی و آموزشکده های فنی نیز تدریس در این زمینه را انجام می دهد.

زوار در ادامه با اشاره به اینکه در حوزه تخصصی موفق به چاپ کتاب  نیز شده است، گفت: اسلام یکی از ادیانی است که بیشترین تاکید را بر روی علم آموزی دارد و همچنین وقتی به شهدای بزرگ کشور نیز می نگریم خواهیم دید که دارای مدارج بالای علمی هستند.

این کارشناس ارشد نرم افزار تصریح کرد: اولین بار فکر ایجاد سایت برای هیئت مذهبی رایت العباس گرگان براساس نیاز به اطلاع رسانی و تبلیغ برای علاقمندان به ذهنم رسید.

وی ادامه داد: پس از ایجاد سایت برای این هیئت با توجه به هزینه بالای طراحی و نیاز به ایجاد سایت برای هیات مذهبی با همکاری برخی از دوستان به فکر ایجاد پرتالی برای میزبانی از سایت های مذهبی و در اختیار قرار دادن آن برای هیئت های دیگر در سراسر کشور افتادیم تا بتوانیم کمکی در این عرصه به هیئت های مذهبی انجام دهیم.

زوار در ادامه اذعان داشت: پس از طراحی پرتال هیئت آنلاین در استان،  به دلیل قیمت پائین واگذاری به هیئت های مذهبی و با هزینه سالانه 80 هزار تومان، توانستیم با گذشت بیش از 3 سال به حدود 100 هیئت مذهبی از سراسر کشور خدمات بدهیم.

وی ادامه داد : برای معرفی این مجموعه به مجموعه های مختلف فرهنگی مراجعه کردیم ولی تاکنون حمایت خاصی از طرف این دستگاه های فرهنگی برای توسعه این مجموعه انجام نشده است.

 گلستان ما - محمد زوار

این فعال فرهنگی ادامه داد : این پرتال را برای درآمد زایی طراحی نکرده ایم و فقط خواستیم در این مجموعه برای معرفی و خدمت رسانی به بخش فرهنگی جامعه اقدامی انجام داده باشیم.

وی با بیان اینکه در طراحی و ایجاد پرتال هیئت آنلاین برادرش محمد حسین زوار و محمد مهدی واحدی منش کمک های زیادی را به او انجام داده اند ، گفت : سعی کردیم با توجه به تجربیاتی که در هیئت داشتیم برای طراحی سایت نیاز های یک هیئت را برای اطلاع رسانی از بارگذاری فیلم و تصویر ارتقاء دهیم و نیاز های این مجموعه های فرهنگی را مرتفع سازیم.

زوار گفت : به دنبال ایجاد اپلیکیشنی برای اطلاع رسانی هیئت ها هستیم که بتوان از طریق آن علاوه بر اطلاع رسانی مراسم پیام های فرهنگی نیز منتقل کرد.

وی افزود : اگر این طرح از طرف مسئولین فرهنگی حمایت شود می توان پیشرفت های بیشتری را در جهت بهبود عملکرد این مجموعه فرهنگی انجام داد .

لینک خبر

نـــویسـنــده : مدیر ارشد - گروه عمومی
تعداد بازدید این مطلب : نوع مطلب : اخبار
لطفاً نظرات خود را از طریق فرم زیر ثبت نمایید
نام ونام خانوادگی : پست الکترونیک :
موضوع نظر : وب سایت :